Loudání 2022 – Propozice

Sraz nejpozději 1.června 2022 ve 20:00 U Vožeháku

Start ve 22h. Zásadní organizační info cca v 20:30h. Důrazně žádáme všechny, aby v tento čas na startu byli přítomni. Rozdávání mapových podkladů bude následovat.

Cíl bude v [zatím tajné].

Délka trasy 750km
převýšení 19.200m

všem se to bude líbit, že to budou chtít jet 2x

Loudání je akce zcela bez podpory. Na trase se musíte spolehnout jen sami na sebe. Pomoc od jiného účastníka je povolena

Cena v cíli: Pěkný pocit z toho, že jsi v cíli! A to je asi všechno 🙂 …no a když vyhraješ, tak ještě putovní soška Loudala a zvěčnění Tvého jména na něm.

V cíli se snažíme zajistit nějaké příjemné uvítání. Dopředu upozorňujeme, že to nezvládneme zajistit pro všechny a nonstop. K vašim věcem ale přístup samozřejmě zajistíme.

Registrace a kvalifikace

Účast závodu je možná po řádné registraci a následné kvalifikaci. V příslušných sekcích najdete přesnější informace včetně například i startovného.

Součástí kvalifikace je i startovné, prosíme zaplatit 1111 Kč na účet 1552691/0600 do konce února, jinak můžeme dát přednost náhradníkům.

Časový limit

Časový limit je stanoven pouze pro účely výpočtu historického pořadí.

Limit dojezdu do cíle za nejvyšší počet 99 bodů bude čas prvního loudala plus třetina jeho času. Další limity dojezdu viz tabulka v historické pořadí. Všichni dostanou info o limitu smskou. Tento limit je ale jen předběžný. Konečný limit vzejde až po uplatnění časovaých penalizací, tak zvaných Loudalizací.

Limit je pouze limitem pro získávání bodů, podstatou Loudání je především ve zdraví (respektive živí) dojet až do cíle. I proto jsou dojezdy v jakémkoli čase stále bohatě odměněny body do historické tabulky.

Výbava

Loudat se budete hodně mimo civilizaci. Nákup jídla, náhradních dílů atd. může být omezen.

Povinná výbava
  1. Kolo
  2. Helma
  3. Mobilní telefon Android s datovým připojením
Doporučená výbava
  1. Powerbanka, nabíječka,
  2. Baterka,
  3. Krabička poslední záchrany, termofolie,
  4. Mapník, folie na mapové listy A4 (mapy jsou tištěné, náchylné na vlhko),
  5. Bezbřehý optimismus, ocelová vůle a řádně vyloudaná hlava.

Každý si veze jen to, s čím dokáže přežít. Loudalové by měli být schopni překonat nepřízeň počasí, opravit kolo, bivakovat venku a přeplavat rozvodněnou řeku 🙂 Je možné výbavu doplňovat (nákup po cestě). Finanční limit není, každý jede na co má (jak fyzicky, psychicky tak materiálně…).

Bezpečnost a pojištění

Nikomu za nic neručíme ani nezajišťujeme. Všichni účastníci jedete jen na svou odpovědnost. Informujte v tomto smyslu i své nejbližší okolí, protože to si někdy myslí, že jste pod naší ochranou, ale vy nejste…

Trať by neměla vést žádnou zakázanou oblastí pro cyklisty. Kdyby se taková oblast naskytla, tak sorry 😉 Rizika této i zbylé části trasy jsou jen na Loudalech (případné pokuty, škody, zranění). Myslíme, ale že nést kolo se může všude….

Pojištění za nikoho nesjednáváme a ani my pojištění jako takové s nikým neuzavíráme.

Trasa

Trasa je dána mapovými podklady, ale není značena. Nebude nikomu poskytnuta elektronicky.

Pravý Loudal, musí absolvovat celou trasu, nesmí si trať nikde zkrátit (výjimky jsou přesně popsány v itineráři nebo zaslány smskou podle aktuální situace na trati), jinak se automaticky aktivuje nemilostná časová loudalizace či dokonce diskvalifikace a definitivně ztráta vlastního svědomí.

Trať můžete kdykoliv opustit. Každopádně je nutné se na trasu vrátit opět tam, kde jste z ní sjeli. Záměrné opuštění trati zahrnují například: ubytování, oprava kola, ošetření, nákup, různá neodolatelná pokušení, bloudění, blouznění, retardace, atd…

Není možné použít jakékoliv přibližovadlo, jako svezení na valníku, lanovkou, na babiččině hrbu apod. Nedomlouvejte si domestiky, kteří s vámi pojedou část trasy, protože takový „hák“ je rovněž proti loudací morálce.

Nemožné části trati

Trasa není předem projetá, a tak můžete dorazit na nezdolatelné místo, například chybějící most. V takovém případě se spojte s pořadatelem a možná bude povolena změna trasy. Ostatní dostanou stejnou informaci v aplikaci MapCath.

Teoreticky se může stát, že zákres turistických tras nebude odpovídat mapě:

  1. V případě, že na trase je jiná barva značky, nebo turistické značky tam nejsou žádné, je třeba dodržet trasu.
  2. V případě, že na trase není žádná značka a značka stejné barvy vede jinudy (přeznačena), je třeba jet po turistické značce (většinou jde po přeznačení z důvodu soukromého pozemku).
  3. V případě, že je evidentní, že přeznačená turistická trasa vede úplně jinam (jiného města, apod), je třeba se vrátit a dodržet trasu, ale stále v rámci respektu k soukromým pozemkům (nelezte lidem do zahrady, zvlášť pokud chovají tygry).

Kontrola průjezdu

Online kontrola průjezdu

Průjezd trasou bude online sledován pomocí aplikace na telefony Android: MapCatch. Aplikace je dostupná zde.

Aplikace je optimalizovaná na závody typu Loudání, umožňuje se orientovat na mapě, zobrazovat projetou trasu, zjistit pozici ostatních závodníků v přímém přenosu a komunikovat s ostatními závodníky a pořadateli. Aplikace si umí poradit se špatným signálem. Pro účely Loudání je v aplikaci speciální nastavení, kdy není vidět trasa podle které se jede a to ani před nebo v průběhu závodu.

Loudal má za povinnost:

  1. Alespoň dva měsíce před závodem nainstalovat aplikaci a přihlásit se v ní pod stejným emailem, jako byl použit pro registraci na závod (lze měnit do startu závodu).
  2. Aplikaci otestovat na několika vyjížďkách v přírodě.
  3. Aplikaci ještě jednou spustit alespoň den před závodem.
  4. Nastavit telefon tak, aby povolil aplikaci běžet na pozadí, nevypínal GPS (například při úsporném režimu), a měl zapnuté datové připojení. Ruční vypínání datového připojení z taktických důvodů bude přísně trestáno.
  5. Dobíjet telefon. Doporučujeme powerbanku pro možnost dobíjet při jízdě, ale při správném nastavení vydrží novější telefony přes 24h, takže lze dobíjet i pouze při zastávkách. Máme zkušenosti, že na jednu powerbanku 20000 se bez jakéhokoliv dobíjení dá odjet celý závod a telefon při tom běžně používat i na focení a další věci.
  6. Průběžně kontrolovat, že aplikace na telefonu stále běží.

Aplikaci doporučujeme testovat v průběhu roku včetně vyladění vychytávek spojených s uchycením telefonu, dobíjením, a nastavením telefonu, aby se baterka nevybíjela kvůli jiným aplikacím typu Facebook. Aplikaci lze použít místo navigací typu Garmin na řídítkách pokud je telefon voděodolný, nebo lze telefon vézt v batohu a použít opravdu jen pro záznam trasy. Aplikace bude zobrazovat pozici ostatních závodníků a pořadí na trase. Aplikace nebude zobrazovat trasu. Bude stále nutné mapovat z tištěných mapových podkladů.

Máme připravenu možnost pronájmu malého voděodolného Android telefonu za 500Kč včetně SIM karty, na kterém máme vyzkoušeno, že vše funguje s výdrží cca 20h bez nabití. Zapůjčení bude možné cca 2 týdny před startem.

Kontrolní body

Včetně startu a cíle bude na trase několik (10-25) kontrolních bodů – checkpointů (dále CHP), ze kterých musíte poslat zprávu v aplikaci MapCatch.

Všechny zprávy jsou živě přenášeny a jsou tradičním zpestřením Loudání pro fanoušky.

Je nutné napsat zprávu i v případě potupného odstoupení!!! …aby nemuselo být vyhlášeno celostátní pátrání 🙂

Penalizace za nezaslání povinných zpráv z kontrolního bodu (CHP) je plně v pravomoci pořadatelů.


Znovu zdůrazňujeme, že Loudání je opravdu extrémně náročná akce, zcela bez zajištění, kterou byste měli být připraveni zvládnout se vším co přináší sami a bezpečně. Každý rok doufáme, že jste rozumní a problém nenastane, vše dobře to dopadne 🙂