Kvalifikace 2022

Loudalové se kvalifikují podle následujících pravidel:

 • Prvních 20 loudalů z historické tabulky na místech 1 až 40 (tedy 20 loudalů z TOP 40).
 • První 3 online přihlášky výhradně po čase 11:11:11 dne 11.11 dle času na serveru.
 • 1 šťastlivec vylosovaný organizátory pod dohledem odborné poroty.
 • První 2 loudalové, kteří najdou kešky umístěné ve vesmíru na základě souřadnic kešek, které organizátoři zveřejní v neznámou dobu na internetu (chat, Facebook, email).
 • 1 loudal + 1 loudalka, kteří zvítězí v tajném závodě 💀Spirála💀, který odstartuje v jeden z prosincových pátků na zatím tajném místě, hodnotí se zvlášť kategorie mužů a žen
 • Zbytek loudalů do počtu 50, kterým zbyde nejméně trestných bodů v bodovací soutěži Kopce – pozor: Spirála umožní všem účastníků odečíst si trestné body
 • Zbytek loudalů do počtu 50 dle pořadí registrace po čase začátku registrace.
 • 10 loudalů, kteří zčista jasna dostanou divokou kartu (divočáka) od organizátorů

Kešky

Kdo první zašle organizátorům (info.loudani@gmail.com a na sms 602 352 375) heslo, ke kterému dopomůže jedna z kešek dle následujících nápověd, má právo startu:

Keška 1:

Ke kešce dovede vyluštění příběhu Muzikáře

Keška 2:

V tento moment jsou obě kešky odloveny. Přinášíme jejich vyluštění:

Keška 1:

Příběh Muzikáře 1: Stanislav Muzikář sem chodil na procházku v posledních letech. Vyrážel od Baziliky a bylo to takové kolečko na celé dopoledne, osm tam a osm zpět. Ten výhled z lesa z toho místa byl pro něj inspirací. A mohl tady říkat svá moudra nahlas, což mu pravidla v Bazilice nedovolovala, tam mohl jen jeho nadřízený predikant. Jednou po svačině udělal sedm kroků, nadechl se a než spustil, trochu se zakuckal. A v tom mu vypadlo z kapsy. Snad to tam někde leží dodnes. Co to bylo? Tajná šifra, díky které získáte přístup do super tajných dokumentů zde.

První díl Stanislava Muzikáře vedl na Příbramsko, kde Stanislav Muzikář vykonával na Svaté Hoře funkci farního vikáře, což je zástupce faráře. Oba mohou sloužit mši, předčítat kázání, což se děja z místa zvaného kazatelna. Aby to bylo jasné, bylo použito slovo predikant, co že latinsky kazatel. V okrese Příbrami jsou 3 místa v přírodě, které se jmenují Kazatelna. Jen jedno je 8km chůze ze Svaté Hory a to Kazatelna pod kopcem Třemošná. Keška byla schovaná asi 1m pod římsou a přístupná bez nutnosti lezení. Keška obsahovala heslo k druhé části příběhu.

Příběh Muzikáře 2: Občas chodil Muzikář ještě na jedno místo. Později tam měli VÚ 5180 tajné pozorovací stanoviště. Tenkrát z něho bylo totiž ještě dobře vidět na město. Přesto, že to měli také těch sedm tam a sedm zpět, aby to nebyla taková nuda, vyzdobili si to tam jako v Tibetu. Říká se, že jim při tom zdobení vypadl tajný kód k nouzové proceduře, kterou jsme také dohledali a uložili zamčenou zde.

Druhý díl mířil na kopec Kazatelna, který je kousek od Klondajku, kde byly za minulého řežimu rakety pro „ochranu Prahy“. VÚ 5180 lze jednodušše dohledat, šlo o protiraketový oddíl Dobříš, tedy i město, na které je z Kazatelny vidět je právě Dobříš. Na této Kazatelně je již delší dobu mohyla z kamenů vyzdobena vlajkami, jako se to dělá v Tibetu. Právě v této hramadě šutrů byla druhá keška, která obsahovala heslo k třetí části příběhu.

Příběh Muzikáře 3: Nemá smysl to dál zdržovat a podávat informace z druhé ruky. S Honzou Kličkou jsme se dohodli, že 30.12.2021 umožníme celému národu se seznámit, černé na bílém, s klíčovou osobu v celé věci.

Třetí díl byl zlomem v příběhu, kdy bylo nutno si koupit vydání novin Deník a dohledat inzerát. Inzerátů v těchto novinách není mnoho a jeden zněl:

Veverkám kážu dělit se o oříšky. Standa Muzikář 705 951 267

Při zavolání na toto číslo chodila automaticky SMS zpět s tímto textem:

Ještě je 3. místo, kam jsem se ale bál. V pařezu je tam ďáblovo jméno.

Poslední indície byla jednodušší, než by se zdálo. Třetí kazatelna v oblasti se jmenuje Čertova Kazatelna a je známá spíše jako kopec Plešivec, i když kazatelna je pár metrů mimo hlavní vrchol. Tam již nebylo těžké najít pařez, který byl vlastně stojanem pro mapu panorama a tam byla konečně poslední keška s heslem.

Jak to proběhlo

Na lov vyrazil jako první Jirka Andrle. Docela rychle se pomocí bratra a dalších lidí na telefonu dostal na druhou Kazatelnu.

Mezi tím vrtalo hlavou Tomášovi Vajdiakovi, že by to mohlo vést na Plešivec, kam jezdí běžně 50x za rok. Při jednom z těchto tréniků Kazatelnu důkladně prohledal, prý tím strávil docela dlouho (zkoumal i jablka zavěšená na stromech), a nakonec třetí keš opravdu našel. Dohodli jsme se, že uděláme výjimku, a keš tam nechá, aby ji mohl získat ještě někdo další, kdo není takový blázen, aby naslepo prohledával nějaký kopec.

O dva dny později Karel Andrle dohledal třetí keš a věnoval JIrkovi.

Dohra celé multikešky je ještě jedna: inzerát v Deníku vypadal asi takto:

No a kormě Jirky Andrle volal ještě někdo neznámý, který se zřejmě opravdu chtěl seznámit:

Bohuže chatbot nastaven nebyl, umělo to jen první repliku, a tak asi k ničemu nedošlo.

Keška 2

Šlo o Sfingu v Orlických Horách. Plemeno sfinga je docela známé a Sfinga je v Orlických Horách opravdu jen jedna. Tam byla keška ukryta až velmi pozdě, a Ondra Mohyla ji ukrýval tak, aby nebyla pod sněhem, takže zákeřně na vedlejší skalce. Přesto travalo asi týden, než se tam odvážil Tomáš Blažek, který ovšem nejdřív prohledal jinou Sfingu u Bílovic, jelikož Orel je také znakem Moravy…

Kopce

Kopce je speciální soutěž, která prověřuje pravou loudalovskou duši!

Pravidla soutěže:                                                                                

 • Každý loudal dostává do začátku, aniž by o cokoliv žádal, 2000 trestných bodů
 • V každém kraji je možné navštívit maximálně dvě bílé KČT cedule s uvedenou nadmořskou výškou, které se nejvíce blíží svou hodnotou organizátory stanoveného cíle pro daný kraj (bude zveřejněno po 11.11.)
 • Jestli cedule KČT leží přesně na hranici více krajů, loudal si volí, do které má patřit.
 • Cedule s rozdílem vyšším, než 100 výškových metrů (100 včetně) nebereme v potaz!
 • Každý Loudal, se může snažit maximálně v deseti krajích.
 • Loudal zašle organizáorům (info.loudani@gmail.com) do 31.12.2021 23:59 vyplněný evidenční formulář navštívených ceduli (je nutné udat nadmořskou výšku a GPS souřadnice cedule) a pro každou zaevidovanou ceduli fotografii sebe s cedulí a spolu s funkčním bicyklem, bicyklem nebo i tricyklem, kde bude jasně identifikovatelný jezdec s nápisem:

WTF: Mami PROČ?

 • Za každou uznanou ceduli se loudalovi odečte 100 trestných bodů
 • Za každou uznanou ceduli se loudalovi přičtou trestné body ve výši rozdílu mezi cílem pro daný kraj a nadmořskou výškou uvedenou na ceduli
 • Ti loudalové, kteří skončí s nejmenším počtem trestných bodů a vejdou se do limitu 50 jezdců, budou mít právo na start.
 • V případě shodného počtu trestných bodů rozhoduje čas zaslání formuláře a fotografií.
 • Ti loudalové, kterým bude uznáno alespoň 6 cedulí, budou zařazení na čelo náhradníků.
 • Pořadatelé mají konečné slovo zejména tam, kde bude zjevné, že se někdo snažil pravidla ojebat.

V přiloženém evidenčním formuláři najdete i cílové nadmořské výšky pro každý kraj:

Kopce každým rokem zvyšují návštěvnost různých zapomenutých kopců po celé zemi. Je to skvělá příležitost jak si užít krásného listopadovo-prosincového pochmurna a temnoty v zabahněných nebo zasněžených lesích, o kterých se Vám ani nezdálo. Máme informace, se že této výzvy účastní i cyklisté, kteří Loudání ani nezamýšlejí jet. Zůstat na konci rokem s více jak 500 trestnými body je důvod pro to chodit další rok kanálem.

Tajný závod 💀Spirála💀

Dne 3.12.2021 v 13:57:09 v [místo tajné] odstartuje tajný závod 💀Spirála💀.

Propozice závodu jsou zde

Každý rok plánujeme Spirálu tak, aby byly na trase alespoň 4 vhodné kopce do soutěže Kopce. Buď přáno těm, kteří nezapomenou zastavit a budou s sebou mít správnou ceduli.

Tajný závod je tedy docela taková blbost, ale:

 • 1. místo muž = start na Loudání – hodnotí se pouze z těch, kteří nemají zajištěn start jiným způsobem
 • 1. místo žena = start na Loudání – hodnotí se pouze z těch, kteří nemají zajištěn start jiným způsobem
 • 1. místo pokud má zajištěn(a) start na Loudání jiným způsobem = 800 bodů

Ostatní, co závod dokončí budou odměněni takto – hodnotí se všichni kromě výše uvedených (ti zabírají shodně 1. místo):

 • 2. místo = 800 bodů
 • 3. místo = 750 bodů
 • 4. místo = 700 bodů
 • 5. místo = 650 bodů
 • 6. místo = 600 bodů
 • 7. místo = 590 bodů
 • 8. místo = 580 bodů
 • 9. místo = 570 bodů
 • 10. místo = 560 bodů
 • atd… po 10 bodech méně a méně

V případě, že se zúčastní více než 65 loudalů, tak nám dojdou body a budeme se muset nad sebou zamyslet.

Získané body si bude moci každý závodník odečíst v bodovací soutěži Kopce, nebo je bude moci věnovat někomu jinému. Věnování bude muset uplatnit do konce roku tak, že to sdělí organizátorům. Pozdější věnování nebude možné, aby se předešlo kupčením s body, podle toho, jak se kdo zrovna vyspí před startem. Z toho plyne, že Spirálu mohou jet i blázni, kteří mají zajištěný start na Loudání jiným způsobem, a chtějí pomoci s kvalifikací někomu jinému.

Náhradníci

Náhradníci čekají ve frontě dle trestných bodů a když už mají ti poslední všichni stejných 2000 úvodních bodů, tak dle pořadí registrace. Náhradníci mohou doufat do poslední chvíle před startem. Zkušenost z předchozích ročníků ukazuje, že často se na start dostanou i náhradnici ze zadních pozic na poslední chvíli. Rekord drží Pavel Macháček, který se o své kvalifikaci „vyčkáním“ dozvěděl asi 24h před startem. Dnes je z něho prověřený Loudal.

Náhradníci, kteří jsou v TOP40 nahrazují přednostně ty, co se vydrolí z TOP20, ale samozřejmě se na start mohou dostat i díky dalším možnostem, nebo dle svého pořadí registrace, pokud se vydrolí dostatečně loudalů nad nimi.

Divočáci

Ti si nic nezaslouží, ale z nějakého důvodu se přesto ocitnou na startovce. Mají pak morální povinnost Loudání dokončit za každých podmínek. Je jich ale maximálně 10 a nikdo neví, podle jakých pravidel se určují.

Startovné

Právo startu si všichni kvalifikovaní zajistí zaplacením startovného ve výši 1.111Kč na účet 1552691/0600 do konce února.

Do platby je třeba uvést pod variabilním symbolem datum narození ve formátu DDMMRR.

Startovné je nevratné, nepřenosné, na černém trhu neprodejné. Na rozdíl od minulých ročníků, kdy jsme většinou startovné na základě prosby vraceli, tento rok již nebudeme. Peníze, které nám takto zbydou použijeme na snížení startovaného v dalších ročnících.

Všechny vybrané prostředky jdou výhradně do projektu Loudání (bez jakýchkoli odměn pro pořadatele). Proto se výše startovného může změnit s ohledem na reálné náklady nahoru i dolu. V takovém případě budete včas informováni.