O Loudání

Loudání je Prvním extrémním bikepacking závodem bez podpory závodem svého ojedinělého druhu v Česku a pravděpodobně i v širším regionu. Jezdí se již od roku 2007. Dnes je tak trochu již kultovní záležitostí a už jen místo na startu je přetěžké získat. Mít svůj zářez na Loudání je navzdory svému jménu extrémně těžce získanou vzpomínkou na celý život (a nejspíš i po něm).

Trasa závodu je do poslední chvíle tajná! Vede především terénem, často velmi těžkým, nesjízdným. Trať Loudání měří obvykle mezi 600-900km, občas i více. Buď připraven nést/tlačit celou trať.  Překvapení je v genech Loudání! 

Loudání je závod bez podpory. Cizí pomoc (rodina, kámoši apod.) je zakázaná. Pomoc jiného Loudala je povolena. 

Účastník si musí vystačit jen s tím, co veze s sebou. Kde a kdy bude spát, co bude jíst, nebo jestli bude ztrácet cenný čas hygienou, je čistě jen a jen na jeho rozhodnutí. Za svou bezpečnost si každý ručí sám.

Inspirací pro vznik Loudání byly nejtěžší extrémní závody světa „The Great Divide Race“ a „Iditarod.“ Parametry Loudání jsou bez nadsázky srovnatelné s nejtěžšími světovými závody podobného stylu. 

Loudání je akcí nadšenců do extrémního bikingu. Všechny prostředky od startujících či partnerů Loudání jsou ze 100% směřovány výhradně ve prospěch Loudalů. Nikdo z Loudání nemá jiný prospěch, než potěšení z utrpení Loudalů. 

Pokud si na něco takového troufneš, neváhej se přihlásit. Počet startujících je ale omzen na 60. Prvních 20 míst je rezerováno historicky nejurputnějším Loudalům dle historické tabulky, ale i zbytek přihlášených má velkou šanci. Čti dál v propozicích a kvalifikaci a nastav si budíka na start přihlášek.

Loudání je o odhodlání, odvaze, vůli, hlavě, přírodě a …. přátelství.