💀Spirála💀 2021 – Propozice

Dne 3.12.2021 v 13:57:09 na kopci Zebín v okrese Jičín odstartuje tajný závod 💀Spirála💀. Závod se mimo jiné pojede i jako kvalifikace na Loudání 2022.

Pro případ extrémně nevýhodné předpovědi počasí (moc teplo a málo srážek) existuje možnost zábavu posunout o týden a to na datum 10.12.2021 ve stejný čas. Pokud by se tak mělo stát, informovali bychom přihlášené do 30.11.2021 20h. Rezervujte si tedy i ten další víkend.

Propozice

Závod bude v duchu Loudání, tedy bez zabezpečení za plného silničního provozu, a dlouhý 200-400km s převýšením 2000-6000m. Trasa bude tajná nejen do začátku závodu ale i v průběhu závodu. Trasa bude s ohledem na počasí a na poslední chvíli navržena tak, aby ti nejlepší dorazili v sobotu po soumkraku a ti nejhorší měli šanci ji dokončit do neděle dopoledne. Proto není možné ani dopředu garantovat náročnost trati. Není třeba se bát technických sjezdů, ale po rovince to nebude a v lese bude vlhko. Proto radíme spíše horské kolo. Ti, co pojedou gravel single speed, stejně budou tvrdit dál to svoje.

Okres startu bude zveřejněn 15. listopadu ve 20h – hotovo

Přesné místo startu bude zveřejněno 29. listopadu ve 20h – hotovo

Cíl trasy je tajný a bude známý nejdříve prvnímu závodníkovi 10km před cílem. Bude na takovém místě, že bude možné se dostat do neděle do večera do jakéhokoliv kouta Střední Evropy. Na rozdíl od jiných závodů neorganizujeme žádnou afterparty, ale přímo duringparty. Zážitky je možné si sdělit hned, není třeba si nic pamatovat. Proto bude v cíli zajištěno zázemí s teplou sprchou, jídlem, pitím a postelí. Přesto doporučujeme pěkně se vyspat už doma, protože na téhle akci chtít nebudete.

Start i cíl budou téměř výborně dostupné vlakem. Ale start a cíl nemusí být na stejné železniční trati. A vlastně vůbec nic nezaručujeme ohledně vzdálenosti startu od cíle. Pokud chcete nechat auto na statisticky výhodném místě, doporučujeme tento materiál. Zájemcům, kteří nám napíší, nabízíme nezávazně zkontrolovat, zda si nechtějí nechat auto na tak nevýhodném místě, že by člověk plakal. Dáme si ale pozor, aby tím nešlo chytře vyzkoumat, kudy závod povede.

Technicky bude trasa závodu udávaná v aplikaci MapCatch. Aplikace je dostupná včetně návodu zde. Trasa se bude každému závodníku zobrazovat pouze 10km dopředu a to pouze za podmínky, že trasu pojede.

Aplikace dnes funguje pouze na Androidu. Pro ty, co nejsou schopni si takový telefon obstarat, nabízíme pronájem telefonu za 500kč včetně SIM karty a držáku na řídítka.

MapCatch je optimalizovaná na závody typu Loudání, umožňuje se orientovat na mapě, zobrazovat projetou trasu, zjistit pozici ostatních závodníků v přímém přenosu a komunikovat s ostatními závodníky a pořadateli. Aplikace si umí poradit se špatným signálem. Pro účely Spirály je v aplikaci speciální nastavení viditelnosti trasy průběžně 10km dopředu. Pro kutily ajťáky uvádíme, že jsme se hodně zamýšleli nad tím, aby nešlo trasu hacknout dopředu, a zatím se podařilo odvrátit všechny tyto útoky.

Je třeba počítat s datovým připojením v rozsahu cca 50MB v průběhu závodu a možností dobíjet telefon. Telefon bez nabíjení dle zkušeností z předchozích let vydrží 10-30h. V případě deště je třeba být připravený na to, že displej nejde moc ovládat, blbnou USB porty a další radosti. V případě mrazu jsou problémy podobné, a navíc některé telefony hlásí, že jsou podchlazené a nechtějí se nabíjet. Doporučujeme vozit alespoň menší powerbanku a vše otestovat v reálných podmínkách ještě před závodem. Přes všechny tyto komplikace se podařilo všechny minulé ročníky úspěšně dokončit všem kromě těch, kterým došlo. Proto věříme, že i letos vykoupí unikátní zážitek všechny technické výzvy s tím spojené.

Registrace

Přihlášení na Spirálu probíhá pomocí jednotného formuláře s Loudáním dalšího ročníku. Dále stačí být v aplikaci MapCatch přihlášen se stejným emailem.

Tři dny před závodem MapCatch zobrazí závod a bude možné ho v aplikaci aktivovat. Vše další zajistí aplikace sama.

Pozor: Na rozdíl od jiných závodů není Spirála v MapCatch dostupná veřejně. Aplikace nabídne závod pouze těm, kdo jsou registrovaní (shoda emailů).

Poznámka: Kdo chce jet pouze Spirálu a Loudání ho nezajímá, může se na Spirálu registrovat kdykoliv i před 11.11. Přijde tím pouze o možnost zkusit být mezi prvními 3 po 11:11 11:11:11, kteří budou automaticky kvalifikovaní i pro Loudání.

Startovné

Startovné na Spirálu je letos 555Kč. Startovné obsahuje:

  • Zázemí cíle s teplou sprchou, pračkou a možnost přespat na standardní posteli (v případě velké smůly rekordího procenta dokončení rekordního počtu účastníků alespoň na matraci)
  • Odvoz malého zavazadlo ze startu do cíle
  • Občerstvení v cíli včetně snídaně v neděli
  • Online sledování v aplikaci MapCatch

Startovné se platí na účet 2102070199/2010 (pozor jiný než Loudání) nebo v hotovosti klidně i těsně před startem. V případě neúčasti vracíme celou částku. V případě najetí alespoň 1m nevracíme nic.

Upozornění: všechny vybrané prostředky jdou výhradně do projektu Loudání (bez jakýchkoli odměn pro pořadatele).

Covid

Z důvodů mimořádných opatření omezujeme počet startujících na 999. Od pořadového čísla 1000 a výš je nutno se prokázat čestným prohlášením, že směřujete na pohřeb a nemáte na benzín.

V případě, že bude platit vládní nařízení nemožnosti startovat hromadně, bude pojato jako časovka ve vlnách. Co účastník to jedna vlna. Vlny budou od sebe celých 5 vteřin. Umístění do vln bude náhodné. 5 vteřin zajistí, že úvodní rozestupy budou víc jak 2m. Závodnici budou mít zodpovědnost udržovat rozestupy v průběhu celého závodu. Předjíždění bude možné pouze v místech, kde není singletrack ale je doubletrack s rozvorem minimálně 2m. Pro informaci uvádíme, že polňačky projeté traktorem mají standardní rozvor 2m-2m10. Alternativa bude dohodnout se s předjížděným závodníkem, aby alespoň 2m uhnul, ale ne na úkor bezpečnosti. Pro tento účel navrhujeme rozšířit zažité signály „LEVÁ“ a „PRAVÁ“ na „LEVÁ VÍC“ a „PRAVÁ VÍC“.

Indície kudy to letos povede

Indície 1

Trasa bude extra jezdivá: ☠875☠

Indície 2

Trasa povede určitě přes místo, které má v názvu c h l u m

Indície 3

I tam, kde se zdá, že nic není, je pěkná pěšinka, na kterou budeme vzpomínat.

Indície 4

Pojedeme kolem přesně 1 kostela Svatého Mikuláše a ani Svatá Anna nepřijde zkrátka.

Indície 5

Pojedeme přes mnoho kopců. Ale jen jeden se bude jmenovat „Na Kopci“.

Indície 6

Jičínské nádraží je od plánovaného startu do 5km vzdušnou čarou.