Kvalifikace 2021

Loudalové se kvalifikují podle následujících pravidel:

 • Prvních 20 loudalů z historické tabulky na místech 1 až 40 (tedy 20 loudalů z TOP 40).
 • První 3 online přihlášky výhradně po čase 11:11:11 dne 11.11.2020 dle času na serveru.
 • 1 šťastlivec vylosovaný organizátory pod dohledem odborné poroty v Hugo Bagel Café ve Slaném.
 • První 2 loudalové, kteří najdou kešky umístěné ve vesmíru na základě souřadnic kešek, které organizátoři zveřejní v neznámou dobu na internetu (chat, Facebook, email).
 • 1 loudal + 1 loudalka, kteří zvítězí v tajném závodě s kódovým názvem Spirála, který odstartuje v jeden z prosincových pátků v 15.00 na zatím tajném místě, hodnotí se zvlášť kategorie mužů a žen
 • Zbytek loudalů do počtu 50, kterým zbyde nejméně trestných bodů v bodovací soutěži Kopce – pozor: tajný závod Spirála umožní všem účastníků odečíst si trestné body
 • Zbytek loudalů do počtu 50 dle pořadí registrace po čase 11:11:11 daného dne startu registrace
 • 10 loudalů, kteří zčista jasna dostanou divokou kartu (divočáka) od organizátorů

Kešky

Kdo první zašle organizátorům (info.loudani@gmail.com a na sms 602 352 375) heslo nalezené v jedné z kešek dle následujících souřadnic, má právo startu:

Keška 1:

Ukrývá se v kraji perníku, u ústí díry, kde stále fouká vítr.

Keška 2:

Zima jak nikde jinde, s radostí pohledět

pohled z místa umístění kešky

Kopce

Kopce je speciální soutěž, která prověřuje pravou loudalovskou duši!

Pravidla soutěže:                                                                                

 • Každý loudal dostává do začátku, aniž by o cokoliv žádal, 2000 trestných bodů
 • V každém kraji je možné navštívit maximálně dvě bílé KČT cedule s uvedenou nadmořskou výškou, které se nejvíce blíží svou hodnotou organizátory stanoveného cíle pro daný kraj (bude zveřejněno po 11.11.)
 • Jestli cedule KČT leží přesně na hranici více krajů, loudal si volí, do které má patřit.
 • Cedule s rozdílem vyšším, než 100 výškových metrů (100 včetně) nebereme v potaz!
 • Každý Loudal, se může snažit maximálně v deseti krajích.
 • Loudal zašle organizátorům (info.loudani@gmail.com) do 31.12.2020 23:59 vyplněný evidenční formulář navštívených ceduli (je nutné udat nadmořskou výšku a GPS souřadnice cedule) a pro každou zaevidovanou ceduli fotografii sebe s cedulí a spolu s funkčním bicyklem, bicyklem nebo i tricyklem, kde bude jasně identifikovatelný jezdec s nápisem “Chči★ DOMU”
 • Za každou uznanou ceduli se loudalovi odečte 100 trestných bodů
 • Za každou uznanou ceduli se loudalovi přičtou trestné body ve výši rozdílu mezi cílem pro daný kraj a nadmořskou výškou uvedenou na ceduli
 • Ti loudalové, kteří skončí s nejmenším počtem trestných bodů a vejdou se do limitu 50 jezdců, budou mít právo na start.
 • V případě shodného počtu trestných bodů rozhoduje čas zaslání formuláře a fotografií.
 • Ti loudalové, kterým bude uznáno alespoň 6 cedulí, budou zařazení na čelo náhradníků.
 • Pořadatelé mají konečné slovo zejména tam, kde bude zjevné, že se někdo snažil pravidla ojebat.

V přiloženém evidenčním formuláři najdete i cílové nadmořské výšky pro každý kraj:

Kopce každým rokem zvyšují návštěvnost různých zapomenutých kopců po celé zemi. Je to skvělá příležitost jak si užít krásného listopadovo-prosincového pochmurna a temnoty v zabahněných nebo zasněžených lesích, o kterých se Vám ani nezdálo. Máme informace, se že této výzvy účastní i cyklisté, kteří Loudání ani nezamýšlejí jet. Zůstat na konci rokem s více jak 500 trestnými body je důvod pro to chodit další rok kanálem.

Tajný závod Spirála

Dne 11.12.2020 v 13:57:09 v lomu Štenice  💀💀💀 odstartuje tajný závod s kódovým názvem Spirála.

Závod bude v duchu Loudání bez zabezpečení a dlouhý 200-400km s převýšením 2000-6000m. Trasa bude tajná nejen do začátku závodu ale i v průběhu závodu. Trasa bude s ohledem na počasí na poslední chvíli navržena tak, aby ti nejlepší ji zdolali cca za 24h a ti nejhorší měli šanci ji dokončit do neděle dopoledne. Cíl trasy je tajný. Bude ale na takovém místě, že bude možné se dostat do neděle do večera do jakéhokoliv kouta Střední Evropy.

Letos to bude z cíle k zastávce, kde zastavují rychlíky na důležité železniční trati, cca 20km, s tím že jedna méně důležitá zastávka bude přímo na místě. Zároveň nebude cíl na stejné železniční trati, jako start. Ten, kdo plánuje přiblížit se na start autem a plánujete auto nechat kdekoliv (na statisticky výhodném bodě i s ohledem na svoje bydliště), může zaslat na náš email organizátorů svůj tajný plán, kde bude parkovat, a pokud uvidíme, že je to nesmysl, tak možná individuálně poradíme něco lepšího, aniž bychom prozradili cokoliv k trase tajného závodu.

Každý rok plánujeme Spirálu tak, aby byly na trase alespoň 4 vhodné kopce do soutěže Kopce. Buď přáno těm, kteří nezapomenou zastavit a budou s sebou mít správnou ceduli.

Technicky bude trasa závodu udávaná v aplikaci na telefony Android: MapCatch. Aplikace je dostupná včetně návodu zde. Trasa se bude každému závodníku zobrazovat pouze 10km dopředu a to pouze za podmínky, že trasu pojede.

Aplikace je optimalizovaná na závody typu Loudání, umožňuje se orientovat na mapě, zobrazovat projetou trasu, zjistit pozici ostatních závodníků v přímém přenosu a komunikovat s ostatními závodníky a pořadateli. Aplikace si umí poradit se špatným signálem. Pro účely Loudání je v aplikaci speciální nastavení viditelnosti trasy, pro spirálu konkrétně právě nastavení viditelnosti trasy vždy jen trochu dopředu. Pro kutily ajťáky uvádíme, že jsme se hodně zamýšleli nad tím, aby nešlo trasu hacknout dopředu, a zatím se podařilo odvrátit všechny tyto útoky.

Je třeba počítat s datovým připojením v rozsahu cca 50MB v průběhu závodu a možností dobíjet telefon. Telefon bez nabíjení dle zkušeností z předchozích let vydrží 10-30h dle typu a nastavení telefonu. V případě deště je třeba být připravený na to, že displej nejde moc ovládat, blbnou USB porty a další radosti. V případě mrazu jsou problémy podobné, a navíc některé telefony hlásí, že jsou podchlazené a nechtějí se nabíjet. Doporučujeme vozit alespoň menší powerbanku a vše otestovat v reálných podmínkách ještě před závodem.

Přihlášení na tajný závod není potřeba. Stačí být registrován na Loudání a stejný email použít pro přihlášení i v aplikaci MapCatch. Tři dny před závodem v aplikaci přibyde možnost závod „aktivovat“.

Tajný závod je tedy docela taková blbost, ale:

 • 1. místo muž = start na Loudání – hodnotí se pouze z těch, kteří nemají zajištěn start jiným způsobem
 • 1. místo žena = start na Loudání – hodnotí se pouze z těch, kteří nemají zajištěn start jiným způsobem
 • 1. místo pokud má zajištěn(a) start na Loudání jiným způsobem = 600 bodů

Ostatní, co závod dokončí budou odměněni takto – hodnotí se všichni kromě výše uvedených (ti zabírají shodně 1. místo):

 • 2. místo = 600 bodů
 • 3. místo = 550 bodů
 • 4. místo = 500 bodů
 • 5. místo = 450 bodů
 • 6. místo = 400 bodů
 • 7. místo = 390 bodů
 • 8. místo = 380 bodů
 • 9. místo = 370 bodů
 • 10. místo = 360 bodů
 • atd… po 10 bodech méně a méně

V případě, že se zúčastní více než 47 loudalů, tak nám dojdou body a budeme se muset nad sebou zamyslet.

Získané body si bude moci každý závodník odečíst v bodovací soutěži Kopce, nebo je bude moci věnovat někomu jinému. Věnování bude muset uplatnit do konce roku tak, že to sdělí organizátorům. Pozdější věnování nebude možné, aby se předešlo kupčením s body, podle toho, jak se kdo zrovna vyspí před startem. Z toho plyne, že Spirálu mohou jet i blázni, kteří mají zajištěný start na Loudání jiným způsobem, a chtějí pomoci s kvalifikací někomu jinému.

Covid

V případě, že bude platit vládní nařízení, které nedovoluje start takového hromadného závodu, bude start rozložen do vln. Co účastník to jedna vlna. Vlny budou startovat 5 vteřin od sebe. Umístění do vln bude náhodné. 5 vteřin zajistí, že úvodní rozestupy budou víc jak 2m. Závodnici budou mít zodpovědnost udržovat rozestupy v průběhu celého závodu. Předjíždění bude možné pouze v místech, kde není singletrack ale je doubletrack s rozvorem minimálně 2m. Pro informaci uvádíme, že polňačky projeté traktorem mají standardní rozvor 2m-2m10. Alternativa bude dohodnout se s předjížděným závodníkem, aby alespoň 2m uhnul, ale ne na úkor bezpečnosti. Pro tento účel navrhujeme rozšířit zažité signály „LEVÁ“ a „PRAVÁ“ na „LEVÁ VÍC“ a „PRAVÁ VÍC“.

Náhradníci

Náhradníci čekají ve frontě dle trestných bodů a když už mají ti poslední všichni stejných 2000 úvodních bodů, tak dle pořadí registrace. Náhradníci mohou doufat do poslední chvíle před startem. Zkušenost z předchozích ročníků ukazuje, že často se na start dostanou i náhradnici ze zadních pozic na poslední chvíli. Rekord drží Pavel Macháček, který se o své kvalifikaci „vyčkáním“ dozvěděl asi 24h před startem. Dnes je z něho prověřený Loudal.

Náhradníci, kteří jsou v TOP40 nahrazují přednostně ty, co se vydrolí z TOP20, ale samozřejmě se na start mohou dostat i díky dalším možnostem, nebo dle svého pořadí registrace, pokud se vydrolí dostatečně loudalů nad nimi.

Divočáci

Ti si nic nezaslouží, ale z nějakého důvodu se přesto ocitnou na startovce. Mají pak morální povinnost Loudání dokončit za každých podmínek. Je jich ale maximálně 10 a nikdo neví, podle jakých pravidel se určují.

Startovné

Právo startu si všichni kvalifikovaní zajistí zaplacením startovného ve výši 1.111Kč na účet 1552691/0600 do konce února 2021.

Do platby je třeba uvést pod variabilním symbolem datum narození ve formátu DDMMRR.

Startovné je nevratné, nepřenosné, na černém trhu neprodejné. Na rozdíl od minulých ročníků, kdy jsme většinou startovné na základě prosby vraceli, tento rok již nebudeme. Peníze, které nám takto zbydou použijeme na snížení startovaného v dalších ročnících.

Všechny vybrané prostředky jdou výhradně do projektu Loudání (bez jakýchkoli odměn pro pořadatele). Proto se výše startovného může změnit s ohledem na reálné náklady nahoru i dolu. V takovém případě budete včas informováni.